19 Ekim 2017 Perşembe

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN!

29 ekim ile ilgili görsel sonucu

                                                           ARSLAN


  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Türk milleti için büyük bir gündür.Bu gün özgürlük,bağımsızlık alınmış,tüm zamanların en büyük yükselişi gerçekleşmiştir.Düşmanlarımızın sapladığı hançer yarası bugün dikilmiştir.Kan kaybımız durmuş ve yeniden doğuş başlamıştır.Bu gün Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur.Milletler bizi görmüş ve bize saygı duymaya başlamışlardır.

  Elbette Mustafa Kemal Atatürk olmasa bunların hiçbiri olmazdı.O milletin ruhundaki saklı cesareti ortaya çıkardı.Bize güç verdi.O ise bu yükselişi tüm Türk milletine bahşetti.Konuşmalarında her zaman Türk milletinin şanından bahsetti.

  Onun bize verdiği bu cesareti ne olursa olsun kaybetmemiz gerekir.Türk milleti küçük bir kıvılcımla güçlenen devasa alevdi ve öyle olmaya devam edecek.Buna inancım sonsuz.Son olarak Atatürk'ün bir sözüyle bitirmek istiyorum:
"Türk milleti büyük bir arslandır. Biz hepimiz onun tüyleri arasına sıkışmış ve sığınmış göz ile görülmez küçük varlıklarız. O arslanın büyük hareketleri ve hamleleri ise inkılâp hareketleri ve hamleleridir. Bu arslanı tahrik edebilmek... İşte bizim için iftihar edebilecek rol budur."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder